24.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bütün kadınların ve erkeklerin en önemli sorunlarından biri epilasyondur. Güzellik, temizlik ve sağlık için gerekli olan epilasyon kimi yöntemlerle çok acılı ve zahmetlidir. Son dönemde yaygınlaşan lazer epilasyon birçok insanı bu acıdan ve zahmetten kurtardığı için tercih edilmektedir.

Birçok insanın tercih ettiği lazerle uzun yıllar tüysüz yaşamak mümkündür. Yüzde seans sayısı artsa da kıl rengi ve sıklığına göre belirli bir süre sonra tüylerde kesin bir azalma ve yok olma görülmektedir. Yüz hassas bir bölge olduğu için ve güneşle sürekli temasta olduğundan daha özenli çalışılan bölgedir. Buna rağmen kesin sonuçlar alınması mümkündür.

Lazer epilasyon kadın ve erkek ayrımı olmaksızın herkese uygulanabilen bir yöntemdir. Fakat yaşı ilerlemiş bayanlarda seans süresi kısalmaktadır. Menopoza giren bir kadında hormonlar farklı olduğu için daha az tüy çıkar ve bu da seans sayısını olumlu olarak etkilemektedir. Yalnız hamile kadınlara lazer epilasyon uygulanmaz. Aynı şekilde lazer epilasyon erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Genellikle kaş arası, kulak içi, boyun bölgesi, göğüs, sırt gibi bölgelerde ve yüz bölgesinde tercih edilir.

Genellikle halk arasında lazer epilasyonun çok pahalı bir yöntem olduğu söylenmektedir. Aslında toplam maliyet düşünüldüğünde diğer yöntemlere ayrılan maliyet daha fazladır. Lazer epilasyonun ücreti tercih edilen bölgeye göre değişmektedir. Bölgedeki kıl oranı da seans sayısını etkileyeceğinden fiyatı etkiler. Ödemeler seans başına yapıldığı gibi bazı işletmelerde tüm tedavi masrafı en baştan belirlenmektedir.

Lazer epilasyon diğer yöntemler gibi acı veren bir yöntem değildir. İşlem yapılan bölgelerde hafif bir batma hissi oluşabilir fakat dayanılmaz bir acı değildir. Bu yüzden anestezi yapılmaz. Yalnız farklı bölgelerde hassasiyet de farklıdır. Diğer işlemlerden daha az acıtır ve korkmadan tercih edilebilir.

Bir önceki yazımız olan Ağız Kokusu ve Tedavisi başlıklı makalemizde sağlık, sağlık haberleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ