01.03.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

İstanbul Mıknatıs Firması

İstanbul Mıknatıs Firması

İçindekiler

Mıknatıs ölçüm işlemleri, gıda güvenliğinde oldukça önemlidir. Çünkü üretim sırasında gıda ürünlerinin içerisine yabancı madde girebilir. Bu ise gıda ürünlerinin tüketimi sırasında istenmeyen sonuçlara neden olabilir. İstanbul Mıknatıs Firması olarak gıda güvenliğini sağlayacak mıknatıs ölçümlerini uzman ekibimiz ile gerçekleştirmekteyiz. Mıknatıs kontrolünün yanı sıra manyetik kalibrasyon alanında da hizmet vermekteyiz. Bizlerle iletişime geçebilir, sizlere sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Gıda Güvenliği için Mıknatıs Kontrolü Yapıyoruz

Gıda sektörü başta olmak üzere pek çok sektörde üretimin belirli prosedürlere göre yapılması gerekmektedir. Özellikle gıda ve ilaç sektöründe, üretim sırasında ürünlerin içerisinde istenmeyen maddeler kaçabilir. Yabancı maddeler hayati tehlikeye neden olabilir. Bu nedenle mıknatıs ölçümünün titizlikle yapılması önemlidir.

İstanbul Mıknatıs firması olarak üretim yaptığınız tesislere gelerek manyetik ölçüm işlemlerini yerinde gerçekleştirmekteyiz. BRC ve HACCP başta olmak üzere pek çok standarda göre mıknatıs ölçümlerini uzman ekibimiz ile yapmaktayız. Ölçüm öncesi ve sonrasında cihazlarımızı kalibre etmekteyiz. Bunun yanı sıra düzenli olarak kalibrasyon işlemlerini uygulayarak cihazlarımızın yüksek performansla çalışmasını mümkün kılmaktayız.

Mıknatıs ölçümünde genel olarak aşağıdaki hususları ön planda tutmaktayız:

Ölçüm öncesinde cihazlarımızı kalibre etmekte ve cihazın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamaktayız.
Üretim sırasında ürünlerin mıknatıs ölçümlerini sağlamaktayız.
Yabancı madde bulunan ürünleri tespit etmekteyiz.
Sürecin her aşamasında titiz bir çalışma sergilemekte ve uzman ekibimizle işlemleri tamamlamaktayız.

Belirtilen hususlara göre mıknatıs ölçümlerini gerçekleştirmekte, yabancı madde bulunan ürünlerle ilgili rapor tutmakta ve raporları sizlere sunmaktayız.

Manyetik Kalibrasyon İşlemleri

Manyetik Kalibrasyon İşlemlerini Titizlikle Gerçekleştiriyoruz

Manyetik ölçümler kadar manyetik kalibrasyon işlemleri de oldukça önemlidir. Ölçüm sırasında kullanılan cihazların yüksek performansla çalışabilmesi için belirli aralıklarla kalibre edilmesi gerekmektedir. Manyetik kalibrasyonda, genel olarak şu işlemlerin yapılması önemlidir:

  • Mıknatısın kutup aralıkları kontrol edilmelidir.
  • Mıknatısın korozyon, bakteri oluşumu gibi özellikleri titizlikle incelenmelidir.
  • Mıknatıs ve ürün etkileşimi sistemli bir şekilde kontrol edilmelidir.
  • Mıknatısın maruz kaldığı sıcaklık kontrol edilmeli, herhangi bir sorun olup olmadığı tespit edilmelidir.

Her bir aşama, mıknatısın daha etkili bir şekilde kalibre edilmesini sağlar. Sizler de manyetik ölçümünden mıknatıs kalibrasyonuna kadar pek çok alanda bizlerden hizmet talep edebilir, kaliteli hizmete erişim sağlayabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ