01.03.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Gömülü Dişlerden Ağrısız Kurtulun

Gömülü Dişlerden Ağrısız Kurtulun

Günlük hayatta tüketilen yanlış besinlerin neden olması ile ya da sağlıksız olan dişlerin ağrı yaşatması ile diş sorunu yaşamayan diş doktoruna gitmeyen hasta sayısı oldukça az olmaktadır. Vücut sağlığını korumak için ve ağız ve diş sağlığı oldukça fazla rol üstlenen bir konu olarak öne çıkmaktadır. Ağız içinde yer alan her bir dişin farklı görevleri mevcut olmaktadır. Ancak belli yaş aralığında ortaya çıkan ve hastaya ciddi ağrıya neden olmaktadır. Gömülü dişlerin ağrılı çıkması ya da çıkma aşamasında enfeksiyon oluşturması diğer dişlerin zarar görmesine neden olabilmektedir. Gömülü diş çekimi cerrahi alana girmekte olup bu işlem oldukça kolay ve sorunsuz şekilde Tuzla diş kliniği tarafında yapılmaktadır.

Gömülü Dişler

 Gömülü Dişler

 Ağızda olması gereken yerde çıkmaması nedeni ile çene kemiğinin altında kalan dişler gömülü dişler olmaktadır. Genel olarak 20 yaş dişi olarak bilinen üçüncü azıların gömülü kaldığı bilindiği halde köpek dişleri ve küçük azı dişleri ya da yan kesici dişlerin de sıklıkla gömülü kalabildikleri gözlemlenmektedir. Genellikle erken yaşta kaybedilen süt dişleri sonrası çene kemiği yeterince gelişim göstermemektedir. Bu durum da alttan gelen daimi diş için yer darlığına sebebiyet vermektedir. Böylece diş ağız ortamına süremez ve gömülü kalmaktadır. Gömülü kalan diş cerrahi operasyon ile çekilmekte ve bu işlem uzman diş hekimi tarafından Tuzla diş kliniği de yapılmaktadır.

 Gömülü Diş Mutlaka Çekilmeli mi?

 Pozisyonu ve bulunduğu yer dikkate alındığında ağız içinde uygun olup olmadığına dikkat edilmektedir. Herhangi bir enfeksiyon ya da kiste neden olmuyor ise komşu dişlere de herhangi bir baskı ya da zararı mevcut değilse çekilmesine gerek yoktur.

 Gömülü Diş Operasyonu

 Bulunduğu bölgenin uyuşması sonrasında diş çekimi çekilmektedir. Hasta bu işlem sırasında ağrı ya da baskı hissetmez. Operasyon sonrasında ağız ve diş bakımı oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Diş hekiminin önerdiği tüm konulara dikkat edilmesi halinde diş eti en kısa sürede iyileşmektedir. Tüm bu işlemler en son teknoloji aletler aracılığı ile Tuzla diş kliniği hizmetleri arasında yer almakta olup gömülü diş çekimi ağrısız şekilde gerçekleşmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ