24.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Ford Araba Modelleri

Ford Araba Modelleri

Araçlarda güçlü motor kullanılması ve güvenlik sistemlerinin tam olması bireylerin sağlıklı ve keyifli şekilde yolculuk yapmasını sağlamaktadır.  Özellikle ekonomik olarak ulaşılabilir markaların olması bireylerin günlük olarak refah düzeyini artırmasına yardımcı olur. Böylece kişiler istedikleri yere hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşabilmektedir. Ford araba modelleri de teknolojiyi takip eden ve araçlara uygulayan bir otomobil markasıdır. Aynı zamanda Ford güçlü motor üretimi yaparak araçların uzun süre kullanılmasına yardımcı olur.  Ford hangi ülkenin ve ne zaman kurulmuştur? Ford, 16 Haziran 1903 yılında Amerika’da Henry Ford tarafından kurulmuştur.

Ford Amerikan otomobil markasıdır ve sağlam, kaliteli araçları sayesinde bireylerin beğenisini toplamıştır. Ford en eski otomobil markalarından biridir ve vizyonu oldukça gelişmiştir. Başlangıçta Ford 12 kişilik küçük bir ekip ile kurulmuştur. İstikrarlı ve kaliteli araçlar üreterek dünyanın her bölgesine araç göndermektedir. Ford’un Türkiye’de Gölcük’de üretim yeri bulunmaktadır. Ford araba modellerinden bazıları şunlardır:  Fiesta, Focus, Ford Puma, EcoSport, Kuga, Mondeo, Edge, C-Max, B-Max, S-Max, Transit Courier, Galaxy, Ranger, Transit Connect, Mustang, Fusion’dır.

Ford Araba Modelleri

Ford Araba Modelleri Özellikleri ve Fiyatları Nelerdir?

Ford, farklı markaları bünyesine alarak büyümektedir. 1922 yılında Lincoln markasını alarak büyümeye başlamıştır. Aynı zamanda Ford her araba modelinde motor gücünü geliştirerek daha kaliteli araçlar üretmiştir. Uygun fiyatlı, güvenlik sistemlerinin dâhil edildiği Mercury modeli 1938 yılında üretilmiştir.

İkinci Dünya Savaşı’nın etkisi ile birlikte arazi şartlarına ve olumsuz hava koşullarına uyacak tarzda araçlar üretmeye başlamıştır. Aynı dönemlerde kamyon, uçak üretimlerine başlamıştır. Araçlarda üç noktalı emniyet kemer özelliği eklemiştir. Ford, EcoBoost model araç ile birlikte birçok ödül almıştır. Ford fiyat listesi modellere ve araç özelliklerine göre değişmektedir. Aynı zamanda yeni teknoloji ile birlikte kişiselleştirilebilme özelliklerinden dolayı fiyatlarda artış ya da eksilme olabilmektedir. Güncel Ford araba modelleri ve fiyatları şu şekildedir:

  • 2021 Ford Focus 1.5 EcoBlueTitanium fiyatı 363.400 TL’dir.
  • 2021 Ford Focus 1.5 EcoBlueTitanium AT fiyatı 376.200 TL’dir.
  • 2021 Ford Focus 1.5 EcoBlue Trend X fiyatı 328.500 TL’dir.
  • 2021 Ford Focus 1.5 EcoBlue Trend X AT fiyatı 352.500 TL’dir.
  • 2021 Ford Puma 1.0 Style fiyatı 246.700 TL’dir.
  • 2021 Ford Puma 1.0 Style AT fiyatı 266.400 TL’dir.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ