01.03.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Evde Yapılan Lazer Epilasyon Etkili Olur Mu?

Evde Yapılan Lazer Epilasyon Etkili Olur Mu?

İçindekiler

Kozmetik prosedürler arasında en popüler olanlardan bir tanesi şüphesiz ki lazer epilasyon. Doğru şekilde bu uygulamanın yapılması ile beraber istenmeyen tüylerde azalma ve çok uzun süreler boyunca kalıcı tüysüz görünüm ortaya çıkar. Bir süredir piyasaya girmiş olan ev tipi lazer cihazları oldukça iddialı vaatleri ile insanlara ev konforunda çözüm iddiasında bulunuyor. Peki, gerçekte bu cihazlar ne kadar etkili?

İnsanların bir kısmı yoğun hayat temposundan dolayı lazer epilasyon merkezlerine gitmek için zaman bulmaya çalışmak yerine kendi evlerinde bu işlemi yapabilir miyim düşüncesi ile araştırmalarını sıklaştırıyor. Bu araştırmaları sırasında karşılarına çıkan birbirinden farklı isimleri ve cihazların etki durumları ile alakalı net bilgilere sahip olmamak ise pek çok kişi için sorun ortaya çıkması anlamına geliyor. Elektronik alet çöplüğüne yeni bir cihaz eklemek yerine bu aşamada adımlarınızı çok daha dikkatli şekilde atmanız adına evde lazer epilasyon uygulaması için cihaz almadan önce gerekli konuların üzerinde durmanız önemli.

Lazer Epilasyon Nasıl Etki Etmektedir?

Lazer epilasyon merkezinde mi yoksa ev tipi lazer cihazları ile mi etkili sonuçların elde edilebileceği ile alakalı net bilgilerin alınabilmesi adına ilk aşamada her iki uygulama hakkında gerekli olan bilgilerin elde edilmiş olması gerekmektedir. Genel olarak lazer  epilasyon kıl köklerinde bulunan pigment gelecek lazer ışığını emer. Daha sonrasında kökü ısıtarak tahrip olmasını sağlar. Kullanılacak olan cihazın vücudun hiçbir bölgesine zarar vermemesi gerekir. Bundan dolayı da profesyonel olarak bu işlemin yapıldığı merkezlerde kullanılan lazer cihazlarıher kıl tipine, rengine ve cilde göre farklı cihazları kullanır. Merkezlerde kıl kökünün ısıtılarak tahrip edilmesi adına cihazın enerji dozu başta olmak üzere atım aralığı, kıl köküne göre seans aralığı gibi parametrelere göre cihazlar kişiye özel olarak ayarlanır. Ev tipi kullanım için hazırlanılan lazer epilasyon aletlerinin kullanımında profesyonel adımlar atılmasından ziyade güvenli kullanım ile alakalı kaygılar ortaya çıkar.

Lazer Epilasyon Nasıl Etki Etmektedir?

Hangi Lazer Uygulaması Kıl Köklerine En İyi Etkiyi Ortaya Çıkartır?

En yeni teknoloji ile üretilmiş olsa dahi ev tipi lazer cihazları, profesyonel kullanıma uygun değildir. Kliniklerde yapılmakta olan lazer epilasyon işlemlerinde uygulamayı yapacak olan kişi, bu konuda gerekli olan eğitimi almış kişilerdir. Dolayısıyla bu kişiler uygulama öncesinde gerekli olan incelemeleri yapacak ve buna göre lazer epilasyon uygulamasının uygun olup olmayacağı ile alakalı net bilgileri size iletecektir. Evde kullanmak adına satın alacağınız lazer epilasyon cihazınızda ise hangi kıl tipine ve kalınlığına sahip olursanız olun yalnızca cihazda belirtilen lazer ışın detayları ile atış gerçekleştirebilirsiniz. Bu cihazların tanıtımları esnasında her ne kadar güç konusunda oldukça agresif tanıtımlar yapılıyor olsa da ev ortamda güvenli bir şekilde uygulama yapabilmeniz adına belirli bir gücün üzerinde olamayacaktır. Dolayısıyla bu cihazları ne kadar kullanırsanız kullanın asla merkezde elde edilen etki ortaya çıkmayacaktır.

Pek çok markaya ait ev tipi lazer cihazlarıyüz bölgesinde kullanılması adına FDA onayına sahip değildir. Bununla beraber firmaların bir kısmı, cihazlarının belirli kıl rengi ve cilt tipi için uygun olmadığı konusunda da gerekli uyarılarını yapar. Aynı zamanda özellikle de son dönemlerde üretilen ev tipi lazer cihazlarında kullanım öncesinde cilt tipinizi seçmeniz istenir. Eğer bu seçimi yanlış yaparsanız cildinizde pigment değişiklikleri yani lekeler ya da yara izleri gibi kalıcı sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Vücudunuzun istediğiniz bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak adına profesyonel isimlerin kullanmakta olduğulazer cihazlarısize istediğiniz başarılı geri dönüşleri verecektir. Detaylı bilgi ; https://www.lazercihazlari.com/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ