24.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Bulkamid İle Kadınlarda İdrar Kaçırma Tedavisi

Bulkamid İle Kadınlarda İdrar Kaçırma Tedavisi

İçindekiler

İdrar inkontinansı istemsiz şekilde idrar tutamama olarak ifade edilir. Kişini idrar çıkışını kontrol edememe durumudur. Mesane böbreklerden iletilen idrarın biriktiği alanın adıdır. Mesanin kontrolünü omuriliğin içinden geçen sinir sistemi sağlar. Sağlıklı bir boşaltım sistemi olan kişiler mesanede biriken idrarda sızıntı ya da akıntı yaşamaz.

Kadınlar içinde ilerleyen yaşlarda daha sık görülen idrar kaçağı durumu yaşın getirdiği doğal sonuçlardan değildir. Her yaştan kadında aniden idrar gelmesi problemi görülebilir. Böyle fonksiyon bozukluğu yaşayan kadınlarda idrar kaçırma probleminin tedavisi zor değildir. Bu tedaviler cerrahi yöntemlerle yapılabileceği gibi kesiye gerek kalmayan Bulkamid ya da cerrahi olmayan yöntemlerde de kalıcı olarak tedavi edilebilir.

Bulkamid İle Kadınlarda İdrar Kaçırma Tedavisi

Mesaneye enjeksiyon ile gerçekleşen tedavi olarak bilinen Bulkamid; genetik faktörlerden, altta yatan hastalıktan kaynaklı ya da strese bağlı olarak istemsiz idrar kaçırma problemini kalıcı olarak çözümleyen bir yöntemdir. Üretranın doğal kapanma basıncını geri kazanması için kullanılan önemli bir yöntemdir. Tedavi sırasında genel ya da lokal anestezi uygulanır.

Bulkamid Nedir?

Kadınlarda idrar kaçırma tedavisi yöntemleri içinde kalıcı çözüm üreten Bulkamid, mesane boynuna enjeksiyonla uygulanan, kalıcı bir dolgu maddesidir. Vücuda uyum sağlayabilen az miktarda Poliakrilamid  materyali içerir. Tedavi sırasında ve sonrasında hasta hemen normal yaşamına dönebilir. Bulkamid tedavisi yaklaşık 10 dakikalık bir zaman içinde hastaya hiçbir kesi uygulanmadan yapılan bir tedavidir.

Bukamid’in Özellikleri

Bukamid’in Özellikleri (Farkları) Nelerdir?

Hiçbir kesiğe ihtiyaç duyulmayan, ağrıya sebep olmayan, kısa sürede yapılabilen tedavi yöntemi olan Bulkamid’in özellikleri ve faydalarını inceleyelim.

  • Bulkamid idrar kaçağı sorunlarında en kalıcı idrar kaçırma tedavisi yöntemidir.
  • Operasyon 10 dakika kadar sürmesi ile oldukça konforludur.
  • Hasta tedavi sonrası aynı gün taburcu edilir.
  • Yan etkisi ve komplikasyonu yoktur.
  • Tedavinin başarı oranı çok yüksektir.
  • Hastaya tedavide genel anestezi ya da lokal anestezi ile uygulama yapılır.
  • Tedavi sonrasında iyileşme süresi oldukça kısa sürer.
  • Uygulama enjeksiyon ile yapılan bir tedavidir.
  • Kesi yapılmadığı için operasyon sonunda tende herhangi bir iz kalmaz.
  • Bulkamid tamamen doğal bir içeriğe sahiptir ve vücut ile uyumludur.

Neden İdrar Kaçırma Tedavisinde Bulkamid Tercih Edilmelidir?

Bulkamid vücuda uyumlu doğal malzemeler içerdiği için kısa süren bir tedavi yöntemidir. Aynı gün taburcu olan hasta, idrar kaçırma sorununa kalıcı bir çözüm elde etmiş olur. Uygulama esnasında ve sonrasında yan etki ve komplikasyon görülmez. Hastanın iyileşme süreci oldukça kısadır ve hasta ağrılı bir operasyon geçirmemiş olur.

Pratik, ağrısız ve hızlı iyileşme süreci ile birçok kadının idrar kaçırma sorununa çözüm bulabileceği enjeksiyon tedavisinin kesin çözüm sunduğu bilinir. Doğal içeriği ile dikkat çeken bu uygulamada hastalar herhangi bir yan etki ya da komplikasyon yaşamıyor. Siz de inkontinansı probleminizi ortadan kaldırmak istiyorsanız, Bulkamid enjeksiyon tedavisi yönteminden İntra Medikal aracılığı ile yararlanabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ