04.12.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Boya Ustası

Boya Ustası

İçindekiler

Günümüzde boya işleri, özellikle mekân dekorasyonunun en önemli parçalarından birisi olup, bu nedenle konusunda tecrübeli olan boya ustaları kullanılması büyük önem taşımaktadır. İç ve dış mekân olmak üzere boyama işlerinin kusursuz olarak yapılabilmesi için boya ustalarının bilgi ve tecrübe sahibi olması gerekmektedir.

Bir mekânın iyi gözükmesinde ve yapılan diğer dekorasyonun bir bütün içerisinde kusursuz bir görüntü verebilmesi, o mekânın boyama işlerinin iyi ve eksiksiz olarak yapılmasına bağlı olmaktadır. Bu nedenle boyama işlerine başlamadan önceki hazırlık aşamasında, konusunda bilgi sahibi olan bir boya ustasının bulunması lazımdır.

Boyama İşleminden Önce Hazırlık Nasıl Yapılır?

Yaşam alanlarının güzelleşmesini ve daha sağlıklı olmasını sağlayan boya işleri, bir mekânın en önemli ayrıntılarından olmaktadır. Boyama işlemi sonucunda mekânlar yenilenmektedir. Boya işine başlamadan önce boyanacak olan evin ya da mekânın olduğunca boş olması lazımdır. Eşyalı olan yerlerde ise hepsinin belli bir yere toplanarak üzerilerinin boya gelmeyecek şekilde kapatılması lazımdır.

İyi boya ustası, boyaya başlamadan önceki bu aşamalarında bunların eksiksiz olarak yerine getirilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle Boya nasıl yapılır? sorusunun cevabına istinaden, boyadan önce hazırlık aşamasının da iyi olması gerekmektedir. Mekânları boyama işine hazırlamak için yapılması gereken bir diğer önemli nokta da, eşyaların toplanması sağlandıktan sonra yerlerinde boyadan etkilenmeyecek şekilde kapatılması gerekliliğidir.

Bu nedenle boyama işinden önce yerlerin sağlam bir branda ile açık kalmayacak şekilde kapatılması gerekmektedir. Böylelikle boya sonrası temizlik aşamasında büyük kolaylık sağlanmış olmaktadır. Bundan sonraki aşamada ise özellikle kapı ve pencere kasa kenarlarının boyadan etkilenmesini önlemek için maskeleme bandı çekilmesi gerekmektedir.

Bu sayede camların ve kapıların boyadan etkilenmesi önlenmiş olmaktadır. Boyama işi sona erdikten sonra ise bütün brandalar ve maskeleme bantları sökülerek temizlik kolaylıkla yapılmaktadır. Bütün bu aşamaları ise iyi bir boya ustası, boyama işlemine başlamadan önce titizlikle yerine getirmektedir.

Boya Ustası

Boyama İşinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Konusunda tecrübeli ve bilgi sahibi olan her boya ustası, boya öncesi hazırlığı bitirdikten sonra boyama işine öncelikle boyanacak olan yerlere astar atarak başlamaktadır. Daha sonra ise ilk olarak tavanların boyama işlemi yapılmaktadır. Tavan boyaları standart olarak 2 kat olmak zorundadır. Gerektiği durumlarda ise yüzey tamamen pürüzsüz bir hal alana kadar istenilen katta tavan boyanabilmektedir.

Daha sonra ise mekânın diğer boyanması gereken yerleri, yine en az iki kat olacak şekilde boyanmaktadır. Tüm bu işlemler bittikten sonra ise boyama işlemi tamamlanmış olmaktadır. Boyama işi sona erdikten sonra ise yine boya ustası bütün koruma bantlarını ve boyanın sıçramaması için serilen bütün brandaları kaldırarak, mekânın ön temizliğini eksiksiz olarak yapmaktadır.

Bizlerde Elite Dekor olarak konusunda uzman olan boya ustası ekibimizle, tüm bu aşamaları titizlikle gerçekleştirerek mekânlarınızın boyama işlerini yapmaktayız. Ev ve iş yerlerinin boyanmasında lider olan firmamıza web sitemiz olan elitedekor.com üzerinden de ulaşabilir ve boyama konusunda istediğiniz her şeyi bizlere iletebilirsiniz. Profesyonel olan ekibimizle ve en ekonomik olan fiyatlarla boyama işlerinizi yaptıktan sonra ise yaptığımız işler firmamızın garantisi altında olmaktadır.

Elite Dekor Yapı ve Dekorasyon İşleri

Firmamız Elite Dekor Yapı ve Dekorasyon İşleri olarak, boyama konusunda siz değerli müşterilerimizin her konuda olan taleplerini konusunda profesyonel olan boya ustaları ile yerine getirmekteyiz. Müşteri memnuniyetini önde tutan hizmet politikamızla, sizlere en güven duyacağınız şekilde boyama işlerinde yardımcı olmaktayız. Boya işlerinin yanı sıra duvar kâğıdı uygulamaları, seramik uygulamaları ve parke uygulamaları ile de en uygun fiyatlarla hizmetinizde bulunmaktayız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ