24.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Yüzük Fincan Oyunu Nasıl Oynanır?

Yüzük Fincan Oyunu Nasıl Oynanır?

Yüzük Fincan Oyunu Nasıl Oynanır? Yüzük fincan oyunu için en az 5, en çok 10 kulpsuz fincan ve bir yüzük gerekir. Bu oyun için oyuncular iki gruba ayrılır. Bir grup tepsiyi ve fincanları alır gizlice yüzüğü tepsi içinde ters dizili fincanlardan birinin altına saklar ve tepsiyi  karşı tarafın önüne bırakır. Karşı grubun tepside ters dizili fincanların altından yüzüğü bulması gerekmektedir.

Karşı taraf oyuncuları aralarında tartışır ve yüzüğün hangi fincanda olduğunu bulmaya çalışır. Fincanları kaldırma işlemi için karşı taraftan bir temsilci seçilir ve temsilci tarafından yapılır.

Temsilcinin elleri fincanların üzerinde gezmeye başlayınca, karşı taraf oyuncuları fincanı saklayanların yüzlerine bakar ve yüz ifadesinde bir değişiklik var mı bunu anlamaya çalışır . Dolu fincan üzerindeyken herhangi birinin yüzü değişme yaparsa, o fincanı kaldırması gerektiği konusunda temsilciyi uyarırlar.

Temsilci, fincanı kaldırmadan önce fincanın “boş” ya da “dolu” olduğunu söyler. Birinci fincanı kaldırırken “dolu” der ve yüzüğü bulursa takımına 10 sayı kazandırır ve aynı zamanda tepsiyi hazırlama işlemi  kendi takımına geçer.

Fakat “boş” dediği fincanları tek tek kaldırırken yüzüğü bulursa, fincan adedi kadar sayı alırlar. Diğer tarafta kaldırılmayan fincanların sayısı kadar sayı verilir. Yüzüğü ilk saklayan taraf yüzüğü yine saklamaya devam eder.

Oyun  önceden kararlaştırılan sayı bulununcaya kadar bu şekilde devam eder.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ