20.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Ter kokusu nasıl engellenir?

Ter kokusu nasıl engellenir?

Ter kokusu nasıl engellenir?  Ter kokusunu çözmek için basit yöntem ve yollar nelerdir?

Sağlıklı bir vücud için terlemek en doğal ve temel bir gereksinimdir.İnsan vücudunda yaklaşık 6 milyon ter bezi vardır.Vücudumuzdaki bir çok zararlı madde bu ter bezlerinden terleme yoluyla dışarı atılır. Terleme yoluyla dışarı atılan zararlı maddeler yanında ortaya çıkan koku, bir çok insan için rahatsızlık verebilir.Ter kokusu nasıl engellenir? Sağlıklı bir vücut için kaçınılmaz olan ter kokusunu çözmek için basit yöntem ve yollar ile başa çıkabilirsiniz.

  • Düzenli olarak duş alın. Spor yaptıktan sonra ve yaz aylarında duş almayı ihmal etmeyin.
  • Koltuk altı bölgenizi nemli bırakmayın. Nemli ortamlarda ter kokusuna sebeb olan bakteriler daha hızlı çoalırlar. Duş aldıktan sonra koltuk altınızı bir havluyla kurulayıp öyle giyinin.
  • Koltuk altı bölgenizi tıraş edin. Tıraş edilmeyen tüyler koltuk altında nemlenmeyi ve kurumasını engelleyici bir faktör olduğundan nemli kalan bölgede kokuya neden olan bakterilerin çoğalmasına sebeb olurlar.
  • Yaz aylarında terletmeyen ince kumaşlardan oluşan elbiseleri giymeyi tercih edin. Kış aylarında ise kazakların içine, terletmeyen kumaşlardan yapılmış fanila veya atlet giyin.
  • İç çamaşırlarınızı her gün mutlaka değiştirin.
  • Baharatlı gıdalar, ter kokusunu çok etkilemektedir. Baharatlı yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.
  • Terlemeyi önleyen ürünler veya koku giderici ürünler kullanın. Özellikle nem emici özelliği bulunan pudraları tercih edin.Koltuk altınızın kuru kalması hem bakteriler üremesini engeller hem de sizi rahatlatır.

Ter kokusunu önlemek için denediğiniz bütün yollar ile bir sonuç alamadıysanız,Mutlaka bie uzmana danışın.Engelleyemediğiniz ter kokusu bir hastalığın habercisi olabilir yada hormonlarınızda bir bozukluk meydana gelebilir. Mutlaka doktora gidin.

Bir önceki yazımız olan Küresel Isınma Nedir? başlıklı makalemizde dünya, yaşam ve yaşam haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ