01.03.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Sümer Mitolojisindeki Anunnakiler Kimdir?

Sümer Mitolojisindeki Anunnakiler Kimdir?

Anunnakiler Kimdir?

Sümer Mitolojisindeki Anunnakiler Kimdir? Sümerlerin ve Akad’ların mitolojilerinde yer alan Anunnakiler kimdir? Sorusu son zamanlarda çok merak edilmektedir. Bu yüzden de siz değerli okurlarımıza buradan Anunnakiler kimdir? Sorusu hakkında merak ettiğiniz bilgileri açıklamak istiyoruz.

Anunnaki antik Sümer, Akad, Asur ve Babillerin mitolojik geleneklerinde ortaya çıkmış olan bir tanrı grubuna verilen addır.

Yüz binlerde yıl önce yaşadıkları varsayılıyor

Eski Sümer metinleri üzerinde devam eden incelemeler çok çarpıcı sonuçların ortaya çıkmasına neden oldu. Özellikle Sümer metinlerini inceleyen tarihçilerin “Gökten Yere İnenler” olarak kullanılan tabirin Annunakiler için olduğunu tespit ettiler. Marduk gezegeni üzerinden geldikleri bahsedilen bu topluluk hakkında bilgiler vermeye devam edelim.

Anunnakiler

Annunakiler’in Ortaya Çıkması

Güneş sistemi gezegeni olan Mars ve Jupiterin arasından geçen Nibiru gezegeni dünyaya gelen insanüstü varlıkların yaşadığı bir gezegen olarak tarih sayfalarında yer almıştır. Özellikle Sümer anıtlarında geçen bu olayın tamamen gerçek olduğu yönünde tarihçilerin elinde çok güçlü belgeler bulunmaktadır.

Bu gezegende yer alan insanüstü varlıkların atmosferlerinde ihtiyaç duydukları altın madeninin Dünya üzerinde bol olduğunu anladıktan sonra yeryüzünde altın çıkartmaya başlamaları ile ortaya çıktığı anlaşılmıştır. Özellikle altın çıkartmanın son derece zahmetli bir iş olmasından dolayı bu işlerde kullanılarak işçileri genetik müdahaleler ile yaratmasından sonra ilk insanların yeryüzüne bu şekilde indikleri ortaya atılan iddialar arasındadır.

Annunakiler’in Ortaya Çıkması

Sümer Tabletlerinde Dünya’nın oluşması

Sümer tabletlerinde geçen olay, Nibiru isimli bir gezegenin Mars ve Jüpiter arasında yer alan bir yörünge olmasından sonra Tiamat isimli bir gezegen ile çarpışması ve sonrasında Tiamat isimli gezegenden kopan parçaların Dünya’yı oluşturduğu yönünde bilgilere ulaştıkları söylenmektedir. Hatta bu çarpışma sonrasında güneş sistemi üzerine dağılarak burada yer aşan en büyük uydu Kingu oluşturduğu ve bunun da Dünya’nın uydusu olan Ay olarak kaldığına dair bilgilere ulaşılmıştır.

Sümerlerin günümüzde bilinen birçok şeyi aslında yüz bin yıl öncesinde bildikleri ve bu toplumun bu kadar muazzam astronomi bilgisine nasıl ulaştıkları konusunda ise net bir bilgi bulunmamaktadır.

Özellikle de Sümerlerin Uranüs gezegenin yeşil parlak bir gezegen olduğunu ve Neptün gezegenin ise yeşilimsi mavi olarak yazıtlarında ele alması konusunda yapılan çalışmaların henüz netlik kazanmadığını siz değerli okurlarımız ile paylaşmak istiyoruz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ