01.03.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Site İçi Seo Nedir?

Site İçi Seo Nedir?

Site İçi Seo Nedir? diye soracak olursanız. Bir makaleyi yazarken google uyumlu yani googlenin kafasına göre yazmanız lazım.

Googlede hepimizin bilmiş olduğu dönem başlamış ve bir çok kişiyi zorda bırakmıştır.

Peki nasıl bir zorluk yaratmıştır google!

Geliştirmiş oldukları google botları ortaya çıkmıştır. Bu botlar hergün her saat binlerce milyonlarca web siteleri dolaşıp inceleyip ve web sitelerin notlarını veriyor.

Bu google botları çok zeki bir şekilde yapılmıştır sayfanıza giren kişilerin neyi okudukları neyi beğendiklerini ve bunları belirli konulara ayırıyorlar.

Google’nin istekleri doğrultusunda giderseniz yani içeriklerinizi özgün ve görkemli bir şekilde yaparsanız google ilk sayfada çıkma olanaklarınız daha yüksek

Site İçi Seo

Google ne istiyor sizden ?

Google sizden sitenizin hızlı olmasını ve dikkat etmeniz gereken içerik paylasmalarınıza dikkat etmenizi istiyor. Peki nasıl bir dikkat istiyor, başka web sitelerin emek vererek yazdıkları yazıları kopyalayıp sayfanıza yapıştırmayın bu sizin alehinize olur. Google sizden kaliteli insanlara faydalı olacak özgün bir içerik ister sizde bunu uygularsanız google amca sizi sever, ver karşılığını verir size.

• Google’da İlk Sayfada çıkmanız için titizlikle kaliteli ve özgün SEO uygun bir makale yazmalısınız.

• Konuyla ilgili resim eklediğiniz de onun bile Seo uygun olması lazım.

• Yazmış olduğunuz yazıları dikkatlice yazın yazınız düzgün ve okunur bir şekilde olsun.

• Pes etmeyin pes etmeyinden kastım içerik paylaşma eğer günde 5 içerik paylaşıyorsanız ya öyle devam edin yada yükseltin içerik paylaşımlarınızı, aksit aktirde düşüş yaparsanız yada aman ben bügun içerik girmiyim ne olacak diye düşünürseniz işte o zaman google sizi düşünmez googlede değil ilk sayfa 35’ci sayfada da çıkmanız zorlaşır.

• Bir diğer maddemiz ise okunur ve akıcı bir şekilde içeriğinizi yazın ve içeriği ne kadar uzun yazarsanız google’nin ilk sayfasında sitenizin çıkma şansı daha fazla artacaktır.

“Eksik yada yanlış yazmış olduğum birşeyler varsa SEO konusunda iyi olan arkadaşlar yorum kısmında fikirlerini yazıp hepimize yardımcı olabilirler.”

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ