23.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Restoran Programı Nedir?

Restoran Programı Nedir?

Restoran programı, yalnızca verilen ürün ve hizmetin ödemesinin alındığı bir sistem değil, tüm yönetim süreçlerini gerçekleştirebilecek ve verilen hizmeti iyileştirebilecek özelliktedir. Restoranların operasyonel verimliliğini artıran ve karar alma süreçlerini kolaylaştıran donanım ve yazılım sistemidir. İşletmelerin tek merkezden yönetilmesini sağlar. Siparişlerin alınması, fatura kesilmesi, personel veriminin ölçümlenmesi, satış takibinin yapılması gibi süreçleri kolaylaştırır. Adisyon alımı, fatura işlemleri, stokların yönetimi, siparişlerin iletimi gibi işlemler hatasız olarak gerçekleştirilir.

Restoran Programı Kullanmanız İçin 5 Sebep

  • QR menü, dijitalleştirilmiş işletme menüsüdür ve karekodlar aracılığıyla erişim sağlanır. Menüdeki ürün ve fiyatlar istenilen zamanda değiştirilebilir böylelikle işletme her daim güncel kalır. Temassız sipariş ve ödeme alınmasını sağlayan yeni nesil menüler hem personelin hem de müşterilerin sağlıklarını güvence altına alır.
restoran programı
  • Satış raporları ve analizler mevcut durumunun bilinmesi ve işletmenin geleceğine yönelik kararlar alınmasına katkı sağlar. Restoran programı ile günlük, haftalık ve aylık gibi periyodik olarak satış raporları oluşturmak mümkündür. Böylelikle restorandaki favori ürünler, genellikle ne zaman sipariş edildikleri gibi bilgilere erişilebilir.
  • Siparişlerin yönetimi oldukça kolaylaşır. Alınan siparişlerinin anlık olarak mutfak ekranına yansıtılması bekleme sürelerinin de azaltılmasını sağlar. Bu da dolaylı olarak müşteri memnuniyetini getirir. Siparişler “hazırlanıyor” ya da “hazır” şeklinde gösterilebilir.
  • İşletme personeli görsel masa planı ile masa müsaitliğini, misafirlerin ne kadar süredir orada bulunduğunu ve sipariş tercihlerini görüntüleyebilirler. Masa birleştirme, ayırma gibi işlemler kolaylıkla gerçekleştirilir.
  • Online yemek siparişleri alınabilir. Online siparişler, satışların yani gelirlerin artırılması için etkilidir. Online sipariş hizmeti vererek fiziki olarak işletmede bulunmayan misafirlerin de ürün ve hizmetlere erişilmesi sağlanır.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ