05.10.2023 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Rahat Hamile Pijama

<strong data-lazy-src=

Bilindiği üzere hamilelik süreci bayanların en zorlandığı zamanlardan biridir. Özellikle yaz aylarında hormonların değişmesi nedeni ile vücutta bazı rahatsız durumlar meydana gelir. Gün içinde vücut gerektiğinden daha fazla yorulduğu için hamile bayanlar geceleri vücutlarını en iyi şekilde dinlendirmek zorundadır. Bu gibi durumlar için ise mutlaka rahat ve konforlu bir şekilde kullanabilecekleri hamile pijama tercihleri yapmalılardır.  Çünkü konforlu bir giyim tarzına sahip olan hamile pijamalar sayesinde gün boyu yorulan hamile vücutları daha rahat bir gece geçirmeye başlayacaktır.

Hamile pijama tercih ederken mutlaka en iyi şekilde seçimler yapmanız gerekir. Özellikle ilk hamileliğini geçiren anne adayları bu konuda biraz daha deneyimsiz oldukları için seçimlerini doğru yönde yapamayabiliyor. Öncelikle hamile giyim ev hamile pijama tercih edecek olan kişilerin mutlaka bilmeleri gereken konular mevcuttur. Bu konular sayesinde her zamankinden daha rahat bir şekilde zamanınızı geçirmeye başlayabilirsiniz.

Hamile Pijama Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Hamile bayanların bebeklerini beklerken büyük bir telaş ve heyecan içinde oldukları kesindir. Bu dönemde rahatsız olan vücutlar için pijama hem ev konforu için hem de gece konforu için göz ardı edilemeyecek konuların başında gelmektedir. Hamile pijama seçerken dikkate alınması gereken konular ise;

  • İlk olarak pijamaların seçiminde kesinlikle kumaş kalitesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında hamilelik geçiren bayanlar vücutlarını terletmeyecek şekilde kumaş tercihinde bulunmalıdır. Kumaşlar %100 pamuklu olmalı ve içerisinde petrol ve sentetik içerik barındırmamalıdır.
  • Pijamaların dikiş kalitesi konusu da önemlidir. Çünkü dikiş kalitesi iyi olmayan bir pijama sizi uyurken veya otururken olması gerektiğinden daha fazla rahatsız edecektir. Öte yandan özenli bir dikiş kalitesine sahip olamayan pijamalarda kan dolaşımını olumsuz yönde etkileyen durumlar da ortaya çıkacaktır.
  • Hamile pijamaların vücuda tam oturması gerekir. Pek çok hamile bayanın en sık şikayet ettiği durumların başında kesinlikle pijamaların vücuda tam oturmadığı konusu gelmektedir. Ani şekilde kilo alan ve karın bölgesi çok fazla genişleyen anne adayları ilk olarak mutlaka pijamaların esnek olmasına dikkat etmelidir. Bu sayede her zaman daha konforlu bir şekilde giyim tercihinde bulunabilirsiniz.
  • Elbette hamile pijama seçiminde sadece konfor ve rahatlık değil, aynı zamanda da mutlaka estetik görünüm konusuna da dikkat etmeniz önerilir. Çünkü bu dönemde kilo alan ve ruhsal olarak sık sık değişim geçiren bayanların kendilerini daha şık görmeye ihtiyaçları olacaktır. Bu nedenle sadece konfora değil, güzel bir tasarıma da ihtiyaç vardır.

Lohusa Pijama Takımı

Yeni doğum yapan anneler hem ruhsal anlamda hem de vücut anlamında oldukça yorgun olacaklardır. Bu nedenle en çok ihtiyaç duyulan durumların başında lohusa pijama seçimlerinin önemi büyük olacaktır. Yeni doğum yapan anneler için genelde pijamalar takım olarak tasarlanmıştır. Bunun nedeni ise takımların daha rahat ve daha estetik bir görünüme sahip olmalarıdır.

lohusa pijama

Lohusa Pijama Takımlarının Özellikleri

Lohusa pijama takımları tasarımcıların uzun uğraşları sonucunda ortaya çıkmaktadır. Burada ilk dikkate alınan konu kesinlikle yeni doğum yapan annenin rahatlığı ve konforudur. Çünkü yeni doğum yapan kadınların en çok ihtiyaç duydukları durumların başında rahatlık gelmektedir. Lohusa pijama takımlarının özelliklerine bakacak olursak;

İlk olarak kumaşın kalitesi ön planda tutulur. Çünkü yeni doğumdan çıkan anneler vücut anlamında gerektiğinden fazla yorgundur. Bu da annelerin daha fazla rahat etmesi gerektiğinin bir göstergesidir. %100 pamuklu kumaşlarla elde edilen pijamalar tercih edilmelidir.

Lohusa pijama için sabahlık gibi detaylar da düşünülmüştür. Çünkü gece sık sık karnı acıkan bebekleri için uykudan uyanan annelerin kesinlikle terleyip üşütmemeleri gerekir. Sabahlık sayesinde kolay bir şekilde üzerlerine sabahlıklarını alabilirler.

Lohusa pijama çeşitlerinde annelerin işini kolaylaştıran bir diğer detay ise ön kısımlarının düğme detaylı olmasıdır. Bu sayede bebek acıktığı için pratik bir şekilde bebeklerinin beslenme ihtiyaçlarını giderebilirler. Yeni doğum yapmış çiçeği burnunda anneler için düşünülen bir diğer detay ise pijamaların geniş bel detayına ve ayarlanabilir lastik detaylarına sahip olmasıdır. Özellikle sezaryen doğum yapmış olan bayanlar için harika bir detay olarak gözümüze çarpmaktadır. Bel kısmının ayarlanabilir lastiklere sahip olması karın bölgesinin daha rahat etmesine yardımcı olur.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ