01.03.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Pratik Makyaj Hileleri

Pratik Makyaj Hileleri

Pratik Makyaj Hileleri. Biz kadınlar makyaj malzemelerine aşık durumdadır ve hemen hemen hepsinden almak isterler. Aslında olduğunu bildiğimiz bazı malzemelerden gene de alırız ve bu makyaj malzemesi hastalığı durumundadır. Belki de her renk farınız olsa bile gene de aynı renkten alırsınız, bu kadınların hastalık durumundaki bir bağımlılığıdır. Ancak aslında bilinmesi gerekir ki, bazı makyaj malzemelerini birden fazla biçimde kullanarak tasarruf edebilmek mümkündür. Ayrıca farklı makyaj hileleriyle bir ürünü birden fazla amaçta kullanabilirsiniz. Peki nedir o hileler?

  • Makyaj malzemelerini bittiğinde atmak yerine farklı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Örneğin maskaranız bittiğinde tüpü atmak yerine maskara fırçasını kirpiklerinizi ayırmak için kullanabilir, hatta fırçayı kaşlarınız için de kullanabilirsiniz.
  • Eğer gözlerinizin şiş olmasından şikayetçiyseniz ve makyaj yapmanız gerekiyorsa tek yapmanız gereken salatalık dilimlerini 15 dakika gözlerinizin üzerinde bekletmeniz. Şişliklerin yok olduğunu göreceksiniz.
  • Eğer aynı şekilde sivilcelerinizin kızarıklığından ve şişliğinden şikayetçiysiniz, sivilcelerinizin üzerinde buz gezdirerek onların kızarıklığını ve şişliğini alabilirsiniz.
  • Rujunuzun kırılmasından şikayetçiyseniz, her iki kırık tarafı ısıtın ve birleştirin, ardından da buzdolabına koyun. Eğer bu yöntemi seçmiyorsanız, bir dudak fırçası ile ruju dudaklarınıza güzelce uygulayabilirsiniz.
  • Dudaklarınızın dolgun gözükmesini istiyorsanız dudaklarınızın ortasına gümüş yada altın rengi uygulayarak onları daha dolgun gösterebilirsiniz.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ