24.02.2024 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Kızıl Saçlar Nasıl Canlı Tutulur?

Kızıl Saçlar Nasıl Canlı Tutulur?

Kızıl Saçlar Nasıl Canlı Tutulur? Kızıl saç boyasını muhafaza etmek diğer renklere göre çok zordur, kızıl saç rengi nasıl korunur ve canlı halde tutulur öğreniyoruz.

Bir çok bayanın beğenerek kullandığı kızıl saç renklerinin bakımı da çok zor ve özeldir.Kızıl Saç Rengi olan bayanlar diğer saç renklerine göre daha itinalı ve özenli bir bakım uygulanmalıdır bu renk saçlarına.Renk koruma açısından en zor korunan renklerden biridir kızıl saç rengi. Siyah ve beyaz renkleri renk sınıfına dahil etmezsek, dünyadaki bütün renkler kırmızı, mavi ve sarıdan oluşur.

Saça boya maddesi sürdüğünüzde ilk önce saçın içindeki mavi renk pigmentlerini alır. En zor gidenlerde kızıl pigmentlerdir. Bu işlemi boyama sürecinde değerlendirdiğiniz zaman saçtan en kolay atan pigmentler kırmızı pigmentlerdir. Daha renk koruyucu ve bakım kremleri kullanmanın yanında bir de bazı firmaların renkli şampuanları var. Ama bu şampuanları her yıkamada değildir. Bir saçın boyanma süresi bir ay ki, kızıllarda bu iki haftadır. Bu süreden sonra saçta bir solgunluk başlıyor. Bu aşamada kullanarak saçı fincanlamanız ve korumanı gerekir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ