19.09.2021 - Bilgi Vitrini & Sanal Ansiklopedi
Bilgi Vitrini

Busuu Nedir Busuu İle Dil Öğrenmek

Busuu Nedir? Busuu İle Dil Öğrenmek. Son zamanlarda gerçekten ciddiye alınacak olup dil öğrenmek isteyenler için popüler bir eğitim programıdır.

Busuu Nedir Busuu İle Dil Öğrenmek

Busuu Nedir Busuu İle Dil Öğrenmek. Son zamanlarda gerçekten ciddiye alınacak olup dil öğrenmek isteyenler için popüler bir eğitim programıdır. Daha önce Livemocha gibi dil öğrenmek isteyen programlarda chat bölümünün kısıtlandığını görüyorduk aksine Busuu Chat bakımından böyle bir sınırlamanın olmaması güzel tarafı olup istediğiniz kadar sohbet daveti göndererek katılım sağlayabiliyorsunuz.

Dünya çapında dil öğrenebileceğiniz bir topluluğa katılmak istiyorsanız Busuu tam sizin istediğiniz bir dil programı. Uzmanlar tarafından mobil üzerinden ve internet üzerinden erişim sağlayabileceğiniz olumlu sonuçlar alabileceğiniz uygulama olup ayrıca ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Daha sonra gerçek anlamda dil öğrenmek isteyen öğrenciler için dil sertifikası alabilmek ve kelime çalıştırıcı gibi daha fazla özelliği kullanıma açabilmeleri için Busuu Premium adlı abonelik işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Okuma, yazma, dinleme ve konuşma bakımından 12 farklı dil kursundan yararlanabilirsiniz. Konuşacağınız ve anlama bakımından sıkıntı çekmeyeceğiniz ana diliniz gibi konuşabileceğiniz dilleri Busuu Premium yükseldikten sonra eğer memnun kalmazsanız 1 hafta içinde para iadesi yapılabileceğini de hatırlatmak isterim. Dünya’nın her yerinden insanlarla tanışarak öğrendin konular hakkında Busuu Online üzerinden alıştırmalar yaparak fikirlerini alabilir doğruluğunu test edebilirsin.

Busuu Nedir? Busuu İle Dil Öğrenmek

Programa katılan tüm internetten dil öğrenmek isteyen kullanıcılar için 16 saat sonucunda dil öğrenmenin ilerletmeye başladığını görebildiğini söylemekteler. Mobil uygulamalardan her yerde her an dil öğrenebilirsin. Busuu uygulaması İphone, İpad ve Android için kullanabilir. 

Busuu 2015 yılında kurulmuş olup saygın bir şirket olan McGraw-Hill Education ile birlikte ortak bir şirket kurdular. Bu sayede resmi geçerli kılacak belgeme hakkına sahip olup birlikte dil öğrenme konusunda başarılı olabileceğiniz bir dil öğrenme kursu şirketidir. Uzmanlar tarafından testlere tabi tutularak senin dil öğrenme konusunda ki konuların üzerine iyi bir ekip olabileceğini düşünüyoruz.

Busuu Dil Sertifikası Nedir?

Busuu ile resmi olarak dil öğrendiğine dair belge alman çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu iş tamamen Busuu Premium kullanıcılarına özel bir özellik olup şuan için sadece İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, İtalyanca ve Portekizce için mevcuttur. Bu işlemin sonunda ve her öğrenmenin sonunda deneme sınavları olduğunu düşünün Busuu dil öğrenme kursunda ise testlere tabii tutulursunuz. Testler beceri odaklanma, kelime ve dil bilgisi, sonuçlar geçti veya kaldı olarak derecelendirilir, sınırlı deneme sayısı olup 2 hafta bir giriliyor. Testler bu şekilde olup tüm kullanıcılar için geçerlidir. 

Busuu Dil Sertifikası Nasıl Alınır?

Kazanılan sertifika size e-posta üzerinden tam renkli PDF formatında gönderilmektedir. Sonucu sosyal medya paylaşabilir kopya olarak bir çıktısını alabilirsin.

Teste Ne Zaman Girmeliyim?

Daha öncede söylediğimiz gibi sizi denemeleri amaçlı yeterli olup olmadığınız hakkında uzmanlar tarafından bilgi edinebilmeleri için teste tabii tutuluyorsunuz. Teste kendinize inandığınız zaman tüm konularda yeterli bulduğunuz kadar “ben bu testten geçerim” dediğiniz zaman girebilirsiniz. 
Konu sonuna yaklaştığımıza göre sizlerle kendi görüşümüzü paylaşıp bir değerlendirme yapmak gerekirse Latin Amerikalılar olarak adlandırdığımız Kolombiya, Peru ve Arjantin gibi bir çok saymadığım insanlar hakkında çok sıcakkanlı olduklarını söyleyebiliriz. Sizde bu ülkelere mevcut uzmanlardan dil yardımı almaktasınız. Ayrıca sizin seviyenizdeki insanlarla sohbet özelliği bulunmakta uygulamada buda avantaj olarak yeni arkadaşlıklar ve alıştırma açısından önemli bir detay olduğunu söylemek isteriz.

Bir önceki yazımız olan Casus Yazılımlardan Korunmanın Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ